Warunki użytkowania


Wysokiej jakości podłogi produkowane przez firmę Walczak wykonane są z naturalnego drewna.
Podłogi te charakteryzują się wysokimi walorami użytkowymi i estetycznymi.

Producent udziela gwarancji, jeżeli ułożone podłogi użytkowane są zgodnie z jego wytycznymi.
Temperatura użytkowania podłóg drewnianych w pomieszczeniu powinna wynosić od 18°C do 24°C.
Wilgotność względna w pomieszczeniu powinna zawierać się w granicach 45% do 60%.
Temperatura na powierzchni podłogi nie może przekraczać 27°C.
Ze względu na brak możliwości kontroli warunków cieplno-wilgotnościowych  w pomieszczeniu w trakcie użytkowania przez  sprzedającego gwarancja obejmuje tylko i wyłącznie naturalną pracę drewna w granicach norm PN-EN 13 226 i PN-EN 13 228.
Przez pierwsze dwa tygodnie od montażu nie należy myć podłogi na mokro. W tym okresie pielęgnacja ogranicza się do odkurzania lub przecierania na sucho.

Czyszczenie i pielęgnację podłogi należy prowadzić tylko i wyłącznie środkami przeznaczonymi do tego celu.
Dla podłóg olejowanych: środek do regularnego czyszczenia Saicos Wash Care, środek do okresowej pielęgnacji odświeżającej powłok olejowanych Saicos Wax Care, środek do gruntownego czyszczenia Saicos Magic Cleaner oraz środek do renowacji użytkowanych powierzchni olejowanych Saicos Wash Care Oil.
Dla podłóg lakierowanych: środek do regularnego czyszczenia Saicos Wash Care, środek do okresowej pielęgnacji odświeżającej powłok lakierowanych Saicos Refresher, środek do gruntownego czyszczenia Saicos Magic Cleaner oraz środek do renowacji użytkowanych powierzchni lakierowanych Saicos Lack Polish.

Codzienna pielęgnacja powinna ograniczać się do normalnego odkurzania lu zamiecenia podłogi.
Częstotliwość pielęgnacji podłogi jest uzależniona od natężenia ruchu.
Piasek naniesiony na powierzchnię podłogi powinien być w miarę pilnie usunięty. Naniesiony piasek powoduje zarysowania oraz drobne wgniecenia w warstwie wierzchniej drewna.
Zarysowania powstałe od naniesionego piasku nie podlegają reklamacji.
Do usuwania kurzu powinno stosować się suche, miękkie szczotki. Można również używać lekko wilgotne ścierki. W żadnym wypadku po sprzątaniu nie mogą pozostać mokre ślady na podłodze.
Wszelkie uszkodzenia podłogi spowodowane wodą lub innymi płynami nie mogą być podstawą do reklamacji.
Pod wszystkie elementy mebli i innego wyposażenia wnętrz mającymi bezpośrednią styczność z podłogą powinny być podklejone podkładki filcowe.
Pod fotele oraz inne meble posiadające kółka obowiązkowo należy stosować maty podkładowe z tworzywa sztucznego, wykładziny lub dywaniki zabezpieczające podłogę drewnianą przed uszkodzeniem mechanicznym.

Producent zaleca minimum raz na pół roku przeprowadzić ręczną pielęgnację odświeżającą podłogi olejowanej za pomocą środka Saicos Wax Care, podłogi lakierowanej za pomocą środka Saicos Refresher. Przed pielęgnacją odświeżającą podłoga powinna być sucha, oczyszczona z zabrudzeń.
W obszarach większego natężenia ruchu pielęgnacja odświeżająca podłóg powinna odbywać się  z większą częstotliwością, ustaloną indywidualnie dla każdego obiektu między wykonawcą a inwestorem.
W przypadku mocnych i wyraźnych zabrudzeń podłogi zaleca się gruntowne czyszczenie środkiem Saicos Magic Cleaner z użyciem zielonego pada. Każdorazowo po takim gruntownym czyszczeniu konieczne jest dla podłóg olejowanych zastosowanie środka Saicos Care Oil lub wosku twardego olejnego Saicos, natomiast dla podłóg lakierowanych środka Saicos Lack Polish.
Pomieszczenia, w których zostały zamontowane podłogi powinny być systematycznie wietrzone w celu ustabilizowania warunków wilgotnościowych.
Podłogi drewnianej nie wolno w żadnym wypadku przykrywać folią PE lub innymi materiałami nie przepuszczającymi wilgoci i powietrza.
Uszkodzenia mechaniczne powstałe podczas użytkowania nie podlegają gwarancji.
Zmiana kolorystyczna drewna pod wpływem światła (promieni UV) nie podlega reklamacji.
Podłoga może zostać poddana procesowi renowacji poprzez jej szlifowanie i ponowne olejowanie lu laklierowanie. Ilość renowacji podłogi polegających na „zdjęciu” warstwy wierzchniej drewna jest uzależniona od głębokości uszkodzeń mechanicznych. Przed przystąpieniem do renowacji mechanicznej należy dokonać analizy stanu podłogi i ocenić możliwość lub brak możliwości renowacji mechanicznej. Nie przestrzeganie powyższych zaleceń powoduje utratę gwarancji na materiał i usługę.

 

Tabela higroskopijnej równowagi drewna

Zależność wilgotności drewna od temperatury i wilgotności otoczenia

 

Współpracujemy wyłącznie z najlepszymi sprawdzonymi dostawcami: